Foamiran na výrobu květin

Tenká pěnovka Foamiran, vhodná na výrobu realistických květin. Kromě nůžek, pastelů a žehličky nepotřebujete k tvorbě květinky pro začátek žádné další pomůcky.

Květ na obrázku je vyroben z růžového, bílého a zeleného foamiranu pouze pomocí nůžek, žehličky a dětských pastelek. 

Pěnovku prodáváme po jednotlivých listech, ve dvou velikostech,

menší list 20x35 cm jsme pro Vás připravili pro výrobu drobných kvítků nebo experimentování s materiálem. Bude Vám bohatě stačit na výrobu jedné pivoňky nebo růže.

standardní balení 60x70 cm

Použití: Ve floristice, scrapbookingu, můžete s ním zdobit sponky, čelenky, věnce, ale také přáníčka, zdobení krabiček, dokonce i velikonočních vajíček apod. Květy vyrobené z Foamiranu jsou neobvykle realistické.

Barvení: akrylové barvy, olejové barvy, suché pastely, olejové pastely (nebo pastelky) snadné barvení materiálu, stínování, dobarvování.

Tvarování :Snadno se z něj vysekává pomocí raznic a děrovačů. Stříhat nůžkami můžeme i několik vrstev najednou, stříhá se snadno jako papír. Hotové výrobky nemají problém s výkyvy teplot, působením vlhkosti, špíny ani mechanickým tlakem. Foamiran je velmi plastický po zahřátí (např. žehličkou)opatrným roztahováním prsty, skládání, muchlání, žmoulání se velmi snadno modeluje a získává potřebný tvar. Zároveň si tento tvar pamatuje a zachovává si jej po vychladnutí. Vtlačováním do formiček (žilkovačů) můžeme docílit zajímavých struktur listů. Pro začátek a prvotní seznámení s materiálem se však snadno obejdeme bez nich. Komponenty z foamiranu se k sobě lepí lepící pistolí. Můžete použít i sekundové lepidlo.

Foamiran je vyroben v Iránu. 
Rozměry se mohou různit, +/- 0,5-1 cm. Může se trochu lišit i tloušťkou, ta může být různá i v rámci jednoho listu pěnovky. Na pěnovce se vyskytují póry nebo dírečky, jedná se o vlastnost materiálu spojenou se způsobem výroby hmoty. Světlejší flíčky nebo nestejnorodý odstín nejsou na závadu, odstín se zcela sjednotí dobarvováním (při vyrobě květů se materiál většinou dobarvuje).

  • Tloušťka: cca 0,6 mm
  • malé pokusné balení 20x35cm
  • standardní balení 60x70 cm

  • Dostupnost: Skladem
  • DPH: 21 %


Cena 59  Kč ( 48,76 Kč bez DPH )